Ugrás a tartalomra

Egészségtábor egész nyáron

 

2026 nyarán a Klauzál Gábor Művelődési Központban az Egészséges Életmód tábor az egészséges életmódhoz kapcsolódó, változatos tematikus foglalkozásokkal várta a kerületi diákokat. A táborban hetente 45 kisgyermek vett részt.

Az MMA Ambulance mentőszolgálat munkatársai elsősegélynyújtáshoz kapcsolódó programokkal készültek minden héten. A foglalkozások kisebb, körülbelül 15 fős csoportokban zajlottak, így  lehetőség nyílt az aktív részvételre és a gyakorlati tapasztalatszerzésre. A mentőszolgálat múzeumlátogatást is szervezett egy olyan helyszínre, mely régen óvóhelyként szolgált. A Batthyány téren található múzeumban korhű egészségügyi kellékeket, rádiós eszközöket, gázálarcokat és egy berendezett műtőt ia megtekinthettek a gyerekek. 

A kedvenc program az egybehangzó vélemények alapján a mozilátogatás és a Tropicarium volt.

A pedagógusok kézműveskedéssel, mozgásos feladatokkal, szórakoztató játékokkal, versenyekkel kötötték le a gyerekeket.

A diákok ezen nagyon jól érezték magukat, köszönhetően az óvodai-és iskolai szociális segítők aktív jelenlétének, a háttérben folyó szervezőmunkának, de mindenekelőtt a pedagógusoknak, akik nagy szeretettel és odaadással töltötték a hetet a gyerekekkel.

A szülők visszajelzései alapján is sikerült érdekes, szórakoztató, ugyanakkor hasznos programokkal, aktivitásokkal megtöltenünk a szünidőt. A programok sokszínűsége mellett felszereltségben és a gyerekekre való odafigyelésben is magas színvonalúnak értékelték a számukra nyújtott ellátást.

 

Videós összefoglalónkat itt tekintheti meg:  Egészségtábor egész nyáron